آرشیو اینترنتی یوسف اباذری

بازدیدکننده عزیز این وبلاگ تلاشی است برای تهیه آرشیوی از مطالب اینترنتی مربوط به دکتر یوسف‌علی اباذری، استاد جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران. این آرشیو اینترنتی صرفاً محلی است برای گردآوری نوشته‌ها و متون مربوط به وی و در انتخاب این مطالب سلیقه خاصی اعمال نمی‌شود. تمام مطالب با ذکر منبع نقل قول می شوند و انتشارشان در این آرشیو به معنی تائید محتوای هیچ یک از آنها نیست. در صورتیکه از مطالب، اخبار یا نوشته های مربوط دکتر یوسف اباذری آگاه می‌شوید، خوشحال می‌شویم که با ارسال لینک آن

قلمرو آزادی را به قلب زندگی مردم بکشانیم

این خبر در تاریخ سه شنبه 3 خرداد 1384 در وبسایت شبستان (خبرگزاری تخصصی دین shabestannews) منتشر شده است.

گروه سیاسی: استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: اتوپیا در بطن هر جامعه‌ای وجود دارد، اما تحقق بخشیدن به آن مهم است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، دکتر یوسف اباذری استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران اظهار داشت: ملزومات دموکراسی، آزادی، عدالت و قانون است و انتخابات دارای اهمیت فراوانی است.

وی به برخی نظریات دانشمندان و محققان در خصوص دموکراسی اشاره کرد و به ارزش و لزوم تکثر ارزشی در دموکراسی پرداخت.

اباذری با تاکید بر لزوم وجود احزاب، سندیکاها و اتحادیه‌ها برای اجرای عدالت و در نهایت دموکراسی گفت: بخش مهمی از اجرای عدالت و آزادی در دست NGO ها است، زیرا این بخش‌ها حیطه عدالت و آزادی را گسترش می‌دهند و مفهوم آزادی را به زندگی روزمره مردم می‌آورند.

وی با بیان این که در کشورهای اروپایی دموکرات، برای رسیدن به دموکراسی تلاش زیادی انجام شده است' افزود: اوتوپیا در بطن زندگی وجود دارد، اما مهم آن است که این اوتوپیا را تحقق بخشیم.

منبع: http://www.shabestannews.com/newsdetail.asp?newsid=33750

  
نویسنده : علی رفیع ; ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۳٠
تگ ها : اخبار