آرشیو اینترنتی یوسف اباذری

بازدیدکننده عزیز این وبلاگ تلاشی است برای تهیه آرشیوی از مطالب اینترنتی مربوط به دکتر یوسف‌علی اباذری، استاد جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران. این آرشیو اینترنتی صرفاً محلی است برای گردآوری نوشته‌ها و متون مربوط به وی و در انتخاب این مطالب سلیقه خاصی اعمال نمی‌شود. تمام مطالب با ذکر منبع نقل قول می شوند و انتشارشان در این آرشیو به معنی تائید محتوای هیچ یک از آنها نیست. در صورتیکه از مطالب، اخبار یا نوشته های مربوط دکتر یوسف اباذری آگاه می‌شوید، خوشحال می‌شویم که با ارسال لینک آن

دشواری تلقی پراگماتیستی از دین

 

این مقاله که توسط قاسم زایری فارغ‌التحصیل رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران نوشته شده، نقدی است بر دیدگاه‌ های دکتر یوسف اباذری که بخش قابل توجهی از آنها در سمینار گذار به دموکراسی مطرح شده اند. مقاله حاضر در شماره 4 (زمستان 1384) مجله راهبرد یاس که توسط مؤسسه فرهنگی یاس منتشر می شود، به چاپ رسیده است و از وبسایت همین مؤسسه نقل می شود.

  سمینار «گذار به دموکراسی» به همت انجمن اسلامی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، مورخ خرداد ماه 1384 برگزار شد. در این سمینار «دکتر یوسف علی اباذری» جامعه‌شناس برجسته ایرانی به ایراد سخنرانی پرداخت. در این نوشتار ضمن ارائه چکیده‌ای از نظریات وی، سعی می شود به نقد رویکرد نظری و دیدگاه‌ های ایشان پرداخته شود.

 برای دسترسی به فایل PDF این سخنرانی روی اینجا راست کلیک کرده و گزینه save target as  را انتخاب کنید.

 

 منبع: http://www.yas-ins.com/archive/rahbord-4/11.pdf

 

  
نویسنده : علی رفیع ; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٢
تگ ها : نقدها