آرشیو اینترنتی یوسف اباذری

بازدیدکننده عزیز این وبلاگ تلاشی است برای تهیه آرشیوی از مطالب اینترنتی مربوط به دکتر یوسف‌علی اباذری، استاد جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران. این آرشیو اینترنتی صرفاً محلی است برای گردآوری نوشته‌ها و متون مربوط به وی و در انتخاب این مطالب سلیقه خاصی اعمال نمی‌شود. تمام مطالب با ذکر منبع نقل قول می شوند و انتشارشان در این آرشیو به معنی تائید محتوای هیچ یک از آنها نیست. در صورتیکه از مطالب، اخبار یا نوشته های مربوط دکتر یوسف اباذری آگاه می‌شوید، خوشحال می‌شویم که با ارسال لینک آن

ضیاء موحد و یوسف اباذری از رابطه شعر و فلسفه سخن می‌گویند

این خبر در تاریخ 5 اردیبهشت 1386 در وبسایت خبرگزاری کتاب ایران (ibna) منتشر شده است. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دومین نسشت سال 1386 شهر کتاب مرکزی به نقد و بررسی کتاب شعر ضیاء موحد با نام «نردبان اندر بیابان» اختصاص دارد که هیوا مسیح، شاعر و یوسف اباذری، استاد دانشگاه تهران، همراه با شاعر به تحلیل این کتاب خواهند پرداخت. 

همچنین در این نشست درباره رابطه شعر و فلسفه نیز سخنانی ایراد خواهد شد که این موضوع به دلیل تخصص موحد در فلسفه و منطق و استفاده وی از شاخص‌های فلسفی در سرودن شعر است. 


دکتر یوسف اباذری، استاد جامعه‌شناسی در دانشگاه تهران است که در نظریه ادبی و جامعه شناسی ادبیات تخصص دارد و مدتی درباره آثار فرمالیست‌های روس ،‌ همچون آراء میخائیل باختین و تأثیر فلسفه بر ادبیات پژوهش‌کرده است. 

بر اساس این گزارش، ضیاء موحد، عضو هیأت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، نیز مؤلف آثاری در حوزه فلسفه و منطق است که از آن جمله می‌توان به کتاب‌های چون «درآمدی به منطق جدید»، «منطق موجهات» و «از ارسطو تا گودل» اشاره کرد. 

از موحد همچنین مجموعه اشعاری با نام‌های «مشتی نور سرد» و«غراب‌های سفید» منتشر شده‌است. 

این نشست ساعت 17 روز سه‌شنبه 10 اردیبهشت ماه در شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان حافظ شمالی، تقاطع خیابان زرتشت برگزار می‌شود.

منبع: http://www.ibna.ir/vdca.onuk49nui5k14.html 

  
نویسنده : علی رفیع ; ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۳٠
تگ ها : اخبار