دشواری تلقی پراگماتیستی از دین

 

این مقاله که توسط قاسم زایری فارغ‌التحصیل رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران نوشته شده، نقدی است بر دیدگاه‌ های دکتر یوسف اباذری که بخش قابل توجهی از آنها در سمینار گذار به دموکراسی مطرح شده اند. مقاله حاضر در شماره 4 (زمستان 1384) مجله راهبرد یاس که توسط مؤسسه فرهنگی یاس منتشر می شود، به چاپ رسیده است و از وبسایت همین مؤسسه نقل می شود.

 سمینار «گذار به دموکراسی» به همت انجمن اسلامی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، مورخ خرداد ماه 1384 برگزار شد. در این سمینار «دکتر یوسف علی اباذری» جامعه‌شناس برجسته ایرانی به ایراد سخنرانی پرداخت. در این نوشتار ضمن ارائه چکیده‌ای از نظریات وی، سعی می شود به نقد رویکرد نظری و دیدگاه‌ های ایشان پرداخته شود.

 برای دسترسی به فایل PDFاین سخنرانی روی اینجا راست کلیک کرده و گزینه save target as  را انتخاب کنید.

 

 منبع: http://www.yas-ins.com/archive/rahbord-4/11.pdf

 

/ 6 نظر / 107 بازدید
mitra

خيلي خوب بود به منم سري بزن

s.r

who is this guy ,I mean qasem zarei,will it be possible to introduce him let us know a little bit about this" genius"? what a jerk ,Makes No Goddamn Sense!!

.

اینجا محل گفتگو و نقده یا بتکده پرستش دکتر اباذری؟ من کم از ایشون یاد نگرفتم، خیلی هم بهشون ارادت دارم و از اونایی نیستم که یه سره فحش و فضیحت بارشون می کنم اما رفتم اون قسمت "درباره" رو خوندم و حقیقتا نفرت انگیز بود...چقدر تعریف و تمجید؟ پس اینهمه نقد و نظر که حضور ایشون برانگیخته و وبلاگ دانشجوها پر از اونهاست کجاست؟ حالا کار ما به اونجا رسیده که بعد از اینهمه جامعه شناسی خوندن از لباس و سیگار کشیدن دکتر تعریف کنیم و بنویسیم که چقدر این چیزا مایه تاثیرپذیری دانشجوهان...

علی

خسته نباشی دوست عزیز! من هرچند وقت یکبار به وبلاگ شما سر می زنم. وبلاگ خوبی دارید. چند سال پیش یه همایشی بود به نام خاتمی کنشگر عصر گذار. یادمه همین آقای اباذری توی اون همایش حرف خوبی زد (کلا سخنرانیش خوب بود). گفت من نمی دونم چرا ما ایرانی ها وقتی یه کاری رو خوب شروع می کنیم نمی تونیم خوب تمومش کنیم. من حس می کنم وبلاگ شما تا اینجا از این عیب بری بوده. امیدوارم آهسته و پیوسته ادامه بدین.

شهرام

سلام استاد من مورخ 89.10.13 ساعت 18:15در دانشگاه علوم اجتماعی ،و در حالی که به کشیدن سیگا ر مشغول بودید به شما مراجعه کردم و سوالی در زمنه ایستا شناسی ماکس وبر پرسیدم و شما هم در جواب به من از طعم قورمه سبزی ماکس وبر سخن گفتید..... دوست دارم رابطه ی قورمه سبزی با ماکس وبر رو بیشتر بدونم ممنون میشم